З якими країнами ПриватБанк не здійснює розрахунків?

ПриватБанк не здійснює SWIFT-платежів до/з таких країн:
Білорусь, Іран, Ірак, Корейська Народна Демократична Республіка, Куба, М'янма, Нікарагуа, Росія, Сирія.

ПриватБанк не виконує розрахунків
, якщо контрагенти знаходяться під юрисдикцією таких невизнаних територій:
АР Крим, Республіка Абхазія, Республіка Південна Осетія, Турецька Республіка Північного Кіпру, Придністровська Молдавська Республіка, Косово

 

Чи може клієнт відкликати відправлений SWIFT - платіж?
Так. Якщо SWIFT-платіж в стані «Відправлений». Для цього досить зайти в SWIFT-платіж і натиснути кнопку «Відкликати платіж».

Якщо стан платежу «Сплачений» (банк відправив SWIFT - платіж нерезиденту) клієнт може скористатися послугою «Відгук відправленого SWIFT - платежу». Для цього необхідно:

 • Крок 1. Зв'язатися зі своїм валютним менеджером по тел. 3700 (безкоштовно з мобільного) → кнопка «2» (корп. Сектор) → кнопка «1» (консультація ЗЕД) і повідомити про дане рішення і його причини (некоректні реквізити, шахрайська операція).
 • Крок 2. Надіслати до банку Запит на відгук платежу (в довільній формі, з обов'язковим зазначенням дати, суми, валюти платежу, найменування та рахунки нерезидента (одержувача)), прикріпивши його в «Приват24 для бізнесу», в меню «ЗЕД» → « валютні операції »→« Договори »до відповідного ЗЕД-договору.
 • Крок 3. Оплатити комісію за відкликання платежу самостійно за реквізитами: ЄДРПОУ 14360570, р / с UA673052990000065107901800567, відповідно до тарифів банку.

Після чого Банк почне процедуру на підставі Вашого запиту і оплати послуги.


Яка ймовірність повернення відправленого нерезиденту SWIFT - платежу?

ПриватБанк не може гарантувати повернення відправленого платежу, тому що обробка запиту на повернення відбувається поза юрисдикцією України. У разі, якщо кошти знаходяться не на кореспондентському рахунку банку, а вже зараховані на рахунок одержувача, ймовірність їх повернення мізерно мала. Терміни відповіді іноземних банків (зазначених в SWIFT-протоколі) на вимогу ПриватБанку про знаходження платежу нічим не регламентовані.

 1. ПриватБанк не стягує жодних комісій за зарахування валютної виручки.
 2. Іноземні банки-кореспонденти стягують комісію за проходження платежів через кореспондентські рахунки. Величина комісії визначається внутрішніми тарифами конкретного банку-кореспондента. Залежно від того, який код зазначив Ваш контрагент-відправник у платіжному дорученні (поле 71А), комісію сплатить:
 • бенефіціар (одержувач), якщо зазначено код BEN. Комісію буде знято з суми платежу;
 • частково – відправник, частково – бенефіціар, якщо зазначено код SHA. Та частина комісії, яку платить бенефіціар, знімається з суми платежу;
 • відправник, якщо зазначено код OUR. Сума платежу при цьому зазвичай не зменшується, за винятком випадків, коли платіж у доларах США йде через два банки-кореспонденти. Другий банк-кореспондент може змінити код OUR на SHA та зняти частину комісії з суми платежу.

Комісії за конкретним вхідним платежем можна побачити в платіжному дорученні у форматі SWIFT (МТ103) у «Приват24 для бізнесу» в меню «ЗЕД» ➝ «Валютні операції» ➝ «SWIFT» за кнопкою «Друк». Зверніть увагу:

 • у полі 32А зазначено суму до виплати одержувачу;
 • у полі 33В – суму, що вийшла з банку-відправника;
 • у полі 71F – зняту банком-кореспондентом комісію.

Крок 1. Отримати SWIFT-протокол від контрагента-відправника коштів

Крок 2. Прикріпити SWIFT-протокол до відповідного ЗЕД-договора в новому дизайні Приват24 для бізнесу в меню «ЗЕД - Валютні операції» > «Договори» знайдіть необхідний ЗЕД договір та через кнопку «Документи до договору - Додати документ».

 • Якщо в протоколі знайдена помилка (наприклад, в реквізитах) валютний фахівець озвучить це Вам для подальшої передачі нерезиденту.
 • Якщо в протоколі помилок не виявлено і Ви готові оплатити розшук платежу переходимо до кроку 3.

Крок 3. Надіслати в банк Запит на розшук платежу (в довільній формі, з обов'язковим зазначенням дати, суми, валюти платежу і найменування нерезидента відправника), прикріпивши до відповідного ЗЕД-договору.

Крок 4. Оплатити комісію за розшук платежу самостійно за реквізитами:
ЄДПРОУ 14360570, р/с UA673052990000065107901800567, згідно з тарифами банку.

Банк почне процедуру щодо розшуку платежу на підставі SWIFT-протоколу, Вашого запиту і оплати послуги.
Звертаємо увагу, що терміни відповіді іноземних банків, зазначених в SWIFT-протоколі, на вимогу ПриватБанку про знаходження платежу не регламентовані.